Poistenie na hory

Poistenie na hory

Ak sa chystáte na turistiku alebo zimnú lyžovačku prípadne realizovať iné športy nezabúdajte na neplánované resp. nechcené situácie, ktoré si vyžiadajú pomoc profesionálov záchrannej alebo horskej služby. Poistiť sa môžete buď krátkodobo na jeden deň alebo uzatvoriť celoročné poistenie pre všetky cestovateľské aktivity ako dovolenky pri mory tak aj dovolenky a výlety v horách.

Poistenie do hôr nie je povinné. No treba myslieť na to, že zdravotné poistenie nekryje náklady spojené s pomocou od horskej záchrannej služby. Ak si uzavriete poistenie do hôr poisťovňa Vám preplatí náklady spojené s činnosťou horskej záchrannej služby ako napr. pátranie, vyslobodzovanie v horách alebo aj v jaskyniach resp. priepastiach.

Poistiť môžete nielen seba, ale aj celú rodinu naraz. Poistenie sa uzatvára pre fyzické osoby staršie ako 18 rokov. U detí nemusíte hradiť náklady za horskú záchrannú službu. Poistenie na platí na území Slovenskej republiky všade, kde operuje záchranná horská služba, teda v 15tich parkoch. Ak sa chcete poistiť aj do zahraničia musíte hľadať cestovné poistenie do zahraničia.

Na čo si dať pozor pri cestovnom poistení na hory

Poistenie Vám neuznajú keď Vám v krvi namerajú alkohol. Vtedy nastáva tzv. výluka. Takisto si dajte pozor, aby ste sa nevybrali na turistický chodník, ktorý nie je sprístupnení pre turistov, alebo počas vyhláseného lavínového nebezpečenstva. Do výluk spadá aj zneužitie linky a výjazdu, ak je výjazd neopodstatnený.

Po zásahu Vás čakajú isté povinnosti a to vyplniť tlačivo oznámenie o poistnej udalosti, kde sa pripája faktúra horskej záchrannej služby s rozpisom, lekárska správa a policajná správa ak bola vytvorená.

Porovnanie ponúk a uzavretie cestovného poistenia online

Ponuky zo všetkých poisťovní pre poistenie do hôr si môžete porovnať aj online na internete. Ako dlhodobé cestovné poistenia tak aj krátkodobé poistenie na pár dní. Súčasťou je aj poistenie do zahraničia. Všetko si naklikáte do porovnávacej kalkulačky, ktorá Vám zobrazí zostavu ponúk zoradených od najvýhodnejších. Cestovné poistenie na hory môžete uzatvoriť aj online cez kalkulačku.